Biometrie

Biometrické přístupové systémy

<-

Hlavním účelem přístupových systémů je zamezení přístupu osob bez oprávnění. Naše společnost nabízí celou řadu přístupových systémů, které jsou založené na přístupových kartách, čipech, kódových klávesnicích, ale i špičkových přístrojů na snímání sítnice i celého obličeje. Naší specialitou jsou však biometrické přístupové systémy společnosti ekey®.

deco-left:/storage/img/%size%/631-ekey_logo_mauch_390.jpeg:300Již mnoho let jsou biometrické systémy užívány k identifikaci jednoznačných znaků člověka. Autentifikace pomocí skenu papilárních linií prstu platí jako jedna z vůbec nejbezpečnějších metod. Dnešní systémy skenují opticky, kapacitně nebo tepelně. Abychom dosáhli vysoké manipulační bezpečnosti, odolnosti proti vlivům životního prostředí a nejlepšího skenu prstu zaintegrovali jsme tepelný řádkový senzor. Naskenované papilární linie prstu jsou expedovány a archivovány (popř. srovnány) jako biometrický klíč. Žádné otisky prstů nejsou ukládány, nýbrž jsou pouze přeměněny v binární kód, který nelze znovu přeměnit v otisk prstu. Firmou ekey® nasazený postup garantuje ve srovnání s běžnými systémy nejvyšší možnou ochranu.

Kromě důležitého faktoru bezpečnosti platí samozřejmě také aspekt komfortu a jeho nákladů. Nákladná správa hesel se stala s ekey® LOGON pro správce systému minulostí. Karty se již nemusí zasouvat a hesla se nemusí pamatovat, neboť: Váš prst je Vašim klíčem!

Díky vysoké kvalitě poskytovaných služeb se CATEGORY stala GOLD partnerem firmy Ekey.
ekey_goldpartner


ekey home

ekey® home je přístupový systém, jehož skener snímá speciálním řádkovým senzorem papilární linie prvního článku Vašeho prstu a ukládá z něj charakteristické znaky ve formě biometrického klíče. Souhlasí-li data uživatele s uloženým prstem, jsou této oprávněné osobě otevřeny dveře či brána. ekey® home je tou komfortní a bezpečnou alternativou k obvyklým přístupovým systémům. Otevřete si dveře nebo bránu jednoduchým dotekem!

Důvody pro pořízení ekey home

  • Jedinečný komfort: konec s nošením těžkého svazku klíčů, pamatování si PINů nebo nošení karet
  • Pohodlí: Váš klíč je vždy "po ruce"
  • Váš prst otevírá vchodové dveře, garážová vrata, zahradní dveře, kancelář aj.
  • Nikdy Váš klíč neztratíte - již není možné, aby jste Váš klíč zapomněli, ztratili nebo si zapomněli klíč vevnitř a zabouchli si dveře.
  • Bezpečnost proti odcizení: odcizení klíče není možné.
  • Bezpečné proti zfalšování: každý prst je jedinečný.
  • Optimální obsluha: uživatel si uloží oprávněné osoby sám (bez PC nebo technického pracovníka)
  • Venkovního použití: od -40° C do + 85° C.
  • Vysoká životnost: garantováno až 1 milión použití.
  • Zranění: drobná zranění a řezné ranky na prstu neomezují funkci přístroje.

Provedení

Systém může být v klasickém provedení pro montáž na omítku nebo i v integrovaném provedení, nazývaném Integra.

Podrobnější popis produktové řady ekey home ke stažení.
Podrobnější popis produktové řady ekey integra ke stažení.


ekey net

Jak už naše moto vypovídá “Váš prst je Vašim klíčem!” je nespočetně mnoho možností jak ekey® net využívat. Všude tam, kde osoby dostávají oprávnění vstupu, může být toto oprávnění uděleno velice jednoduchým, komfortním a bezpečným způsobem.

ekey® net propojuje několik biometrických přístupových systémů (terminálů) do jedné výkonné sítě a možňuje tak komfortní správu neomezeného počtu uživatelů (v závislosti na variantě terminálu), terminálů, časových oken (tj. doby ve kterých je vstup povolen). Nasazení systému je možné ve všech oblastech, kde zákazník potřebuje použít profesionální přístupové systémy. ekey® produkty spojuje komfort, bezpečnost a dostupná cena. Poprvé je biometrie finančně dosažitelná i pro hromadné použití. ekey® splní všechna přání. K dispozici jsou různé produkty: malé a jednoduché, obustní a komplexní, autonomní nebo propojené systémy. Přístupové systémy s rozdílnými časovými nebo přístupovými oprávněními jsou stejně tak možné jako dočasný přístup pro návštěvy nebo externí spolupracovníky. Zvláštní důraz u ekey® net jsme kladli na jednoduchou a komfortní správu uživatelů, přístupových terminálů, časových prodlev a přístupových oprávnění, které vidíte přímo na počítači.

Provedení

Systém může být v klasickém provedení pro montáž na omítku nebo i v integrovaném provedení, nazývaném Integra.

Podrobnější popis produktu ekey net ke stažení.
Podrobnější popis produktové řady ekey integra ke stažení.

ekey LOGON

ekey LOGON řeší problematiku zabezpečení přístupu k PC prostřednictvím autentifikace pomocí biometrických údajů. Je to systém skládající se ze dvou komponent: z přihlašovacího softwaru a skeneru papilárních linií Vašeho prstu. Váš jedinečný prst nahrazuje náročné zapamatování si různých hesel. Ty nejsou od této chvíle již třeba, není nutno si je pamatovat a není také možné jejich zneužití. Přístupy jsou sledovatelné přesně dle osob. Komfort stoupá přijetím bezpečnostních opatření u uživatele a tím zvyšuje bezpečnost celého systému. Toto biometrické zabezpečení počítače je minimálně stejně bezpečné jako komplexní heslo, ale daleko pohodlnější k užívání. K přihlášení uživatele nebo k odblokování spořiče obrazovky stačí pouhý dotyk skeneru Vašim prstem.