Bezpečí

Zabezpečení inteligentního domu

<-

Chcete odjet na dovolenou s pocitem jistoty, že Váš dům je dobře zabezpečen proti krádeži nebo i nehodám, které se mohou stát po dobu Vaší nepřítomnosti? Chcete mít přehled, co se doma děje, jaké spotřebiče nebo jističe jsou zrovna aktivní i v době, kdy nejste doma? Nechcete utrácet peníze za složité alarmy a mít veškeré zabezpečení i komfort v jednom řešení? Poradíme Vám jak!

Řešení inteligentního domu od společnosti Loxone má mnoho výhod. Jedna z nich je například ta, že veškeré spotřebiče, čidla, osvětlení, žaluzie, ozvučení, a jiné části Vašeho domu, můžete mít napojeny na jedno řešení, které ovládáte pomocí jedné aplikace ve Vašem mobilním telefonu. Můžete tak nastavit různé scénáře, jak se má Váš dům chovat, když odejdete do práce nebo když odjedete na dovolenou.

Představte si, že jste na dovolené a Váš dům si prohlíží nějaký nenechavec. V takové chvíli by se Vám hodila funkce "simulace přítomnosti", která bude zapínat světla, ovládat žaluzie nebo spouštět TV, zatímco vy si budete užívat zasloužený relax. Inteligentní dům vytvoří dokonalou iluzi, že v domě stále někdo je a efektivně tak odvrátí pozornost zlodějů od Vašeho domu. Navíc si Vy sami určíte, co všechno má Váš dům dělat, když do domu vstoupí někdo neoprávněně.

A co když Vám nese pošťák zásilku v době, kdy jste na dovolené? Jednoduše vypnete alarm a přes interkom a Váš mobil pošťáka instruujete třeba k tomu, aby nechal balíček v garáži, kterou mu na dálku otevřete. Poté stačí alarm opět zapnout pomocí mobilu a můžete si dál užívat pohodu na dovolené.

Zabezpečení domu začíná u zabezpečení jeho vstupu. Odemykání vstupních dveří klíčem už není "in", takže mohou být otevřena čipem, nebo také daleko modernějším způsobem - čtečkou otisků prstů.

Čtečka napojená na systém Loxone navíc může spustit i celou řadu automatizovaných úkonů, od zapojení konkrétních zásuvek, přes zvýšení teploty v konkrétních pokojích.

V případě, že se dveře pokusí otevřít někdo, kdo k tomu nemá oprávnění, je jen na vás, zda dotyčnému přehrajete zvuk policejní sirény, skladbu od Rammsteinů nebo zvuk pořádně rozzuřeného pitbula. A jak naložit s nechtěnou návštěvou dál? To je jen na Vaší fantazii. Ovládání alarmu, kamer, přístupového systému, záznamových zařízení, pohybových senzorů i všech elektrospotřebičů máte ve své ruce!

Bezpečnost vašeho domu ale neohrožují pouze zloději a nenechavci. Dům může ohrožovat požár, zaplavení, únik plynu i jiné faktory. Proto by vám mohlo přijít vhod:

  • upozornění na otevřená okna nebo garáž, při odchodu z domu
  • detekce kouře, zaplavení a úniku plynu
  • odpojení elektrospotřebičů v době nepřítomnosti
  • automatické zamčení dveří při odchodu z domu
  • dálkové ovládání alarmu a všech bezpečnostních prvků
  • nastavení možných scénářů pro každou osobu zvlášť, které se aktivují po úspěšném odemčení otiskem prstu
  • hlídání dětí, ale i domácích zvířat, ať už jste v jiném pokoji nebo v práci