Datové rozvaděče

Datové a serverové rozvaděče

<-

Datové a serverové rozvaděče jsou tu k umístění kabeláže a IT techniky. Ať už potřebujete někam umístit veškerou techniku a zapojit kabeláž v datovém centru, nebo jen schovat menší datovou síť, naše společnost Vám může nabídnout optimální řešení.

Pro zakončení kabelážních systémů existuje několik konstrukčních druhů rozvaděčů a každý je vhodný k jinému účelu. Dalším druhem jsou rozvaděče pro umístění aktivních prvků, telekomunikačních komponent, serverů, datových polí případně jiných prvků infrastruktury IT.

Požadavky jsou na jednotlivé druhy rozmanité. Od specifických velikostí, úložný prostor, větrání/chlazení, napájení až po vysokou nosnost. Tyto požadavky však nelze skloubit vzájemně a proto existuje několik tříd rozvaděčů IT.

Pokud ovšem potřebujeme provést běžnou instalaci ve středním a malém segmentu výbavy IT, kde je požadavek umístit veškerou infrastrukturu, co do nejmenšího počtu rozvaděčů, musíme zvolit kompromisy.

Aby tomu tak nemuselo být, je zde rozvaděč UniCAT. UniCAT je UNIkátní datový rozvaděč navržený na základě dlouholetých zkušeností s instalacemi datových a telekomunikačních sítí. UniCAT je zároveň UNIverzální rozvaděč pro integraci strukturovaného kabelážního systému, aktivních prvků, telekomunikačních rozvodů, záložních zdrojů napájení UPS, serverů a datových polí. Rozvaděč UniCAT samozřejmě splňuje všechny provozní a bezpečnostní požadavky a lze jej použít ve všech CATegoriích IT.Jedinečná konstrukce rozvaděče vychází z požadavků na jednoduchou a rychlouinstalaci, vysokou flexibilitu, vysokou nosnost, obecné použití a nízkou pořizovací cenu.
Základem rozvaděče je samonosná pevná konstrukce sestavená z ocelových profilů. Tuto konstrukci lze použít jako samostatné šasi nebo ji lze obstavit bočnicemi, zády a dveřmi (s vysokou propustností). Stojky konstrukce jsou umístěny mimo rohy základny a tím je umožněno jednoduché sestavování rozvaděčů vedle sebe bez omezení při propojování kabely (patch cordy) mezi rozvaděči.
Půdorys základního rozvaděče UniCAT 45U má rozměr 750x900/1200 mm (šxh). Díky šířce, která je dostatečná pro přehledné vyvázání propojovacích kabelů v rozvaděči a zároveň je menší než šířka většiny vstupních dveří do technických místností (800 mm), je usnadněna manipulaci při stěhování rozvaděče UniCAT na místo použití.
Hloubka UniCATu zase umožňuje umístit do svých útrob všechny běžné servery, disková pole, zálohovací zařízení a zdroje UPS. Maximální užitná hloubka mezi předními a zadními 19" lištami je 810/1110 mm.
Minimální standardní užitná výška rozvaděče je 45 U (max. až 55U), což umožňuje optimálně instalovat velké množství IT komponentů. Při spojení více rozvaděčů vedle sebe lze volit různé varianty sestavení rozvaděčů a to i včetně zastřešených uliček.
Výsadou rozvaděčů UniCAT je také schopnost snadno instalovat prvky s otočeným nebo pootočeným větráním, některých prvků Cisco Systems (širších o 2 mm), nosnost 1.600 kg, flexibilita umístění PDU různých výrobců, možnost skládaného provedení a robustní řešení konstrukce.