Úklid datových center

Profesionální čištění datových center

<-

Jako první Vám nabízíme ojedinělou službu, kterou je čištění datových center. Provedeme měření stávající čistoty, vyčistíme celé datové centrum a spolu s konečným měřením Vám vystavíme certifikát o dosažené čistotě.

deco-left:/storage/img/%size%/314-logo-cd.jpg:640Prach, usazující se na pohyblivých částech (ventilátory), zapříčiňuje jejich tření. Ventilátory bez údržby způsobují nedostatečnou cirkulaci vzduchu a následné přehřívání IT zařízení. Potřeba většího chlazení IT zařízení snižuje životnost a zvyšuje spotřebu energie. Prach v kombinaci s vlhkem způsobuje vodivost a extrémně snižuje životnost IT zařízení. Nebezpečné vrstvy prachu ve zdrojích mohou způsobit zkrat a následně i požár zařízení.

Výrobci hardwaru jako je Cisco, IBM, HP, Oracle a EMC doporučují pro svoji techniku provádět čištění dvakrát ročně, a to zejména pokud je proudění vzduchu prostorem pod zdvojenou podlahou. Konkrétně pak Cisco, Oracle a EMC uvádí, že provoz jejich sestav HW je povolen pouze v dostatečně čistých datových centrech dle normy ISO 14644-1 třída 8 a lepší.

Profesionální úklid datových center, technických sálů, serveroven a datových rozvaděčů. Úklid provádí technik s profesionálním vybavením dle ISO 14644.