Úspora

Úspory inteligentního domu

<-

Inteligence Vašeho domu spočívá v tom, že i přes nesrovnatelně větší komfort Váš dům ušetří za energie. Přizpůsobením vytápění a svícení Vašemu dennímu režimu lze ročně ušetřit i třetinu nákladů na provoz domácnosti,což už je jistě nezanedbatelná položka v domácím rozpočtu. Přitom ráno vstáváte do příjemně vyhřáté místnosti, odpoledne se vracíte z práce a doma je stále teplo a navíc osvětlení dělá dokonalou atmosféru u rodinné večeře.

V době, kdy neustále stoupají ceny energií, je jejich úspora velmi důležitá. Loxone Miniserver Vám může pomoci ušetřit na energiích až třetinu oproti stávajícím nákladům a to navíc jednoduchým způsobem. Správnou regulací vytápění, osvětlení i ovládání žaluzií lze dělat doslova divy s Vaším vyúčtováním za energie.

  • Nahrazením klasických žárovek LED osvětlením nejen uspoříte náklady, ale zároveň zvýšíte možnosti vytvoření individuálního osvětlení a světelných scén pro různé činnosti v domě.
  • Regulací žaluzií lze dům stínit, aby se nepřehříval, nebo do něj naopak pustit více světla, aby se lehce ohříval, pokud je potřeba. Tím se může snížit činnost Vaší klimatizace nebo topení a opět šetříte peníze.
  • Nastavením regulace vytápění lze velmi efektivně redukovat náklady na energie.

Nastavením různých teplot v místnostech budete mít nejen lepší komfort, ale také ušetříte náklady na vytápění v místnostech, kde není nutné mít vyšší teplotu. V ložnici si nastavíte nižší teplotu, než v obývacím pokoji. Už jen tento rozdíl Vám může ušetřit nějaké náklady. Pokud navíc odejdete z domu, teplota se v celém domě ještě o něco sníží a k jejímu zvýšení dojde až před vaším příchodem, abyste přišli do příjemně vytopeného domu. Doba, kdy nejelo topení naplno, Vám opět ušetřila náklady a vy jste nepřišli o svůj komfort.