Provoz sítí

monitoring kabeláže, správa, monitoring provozu a bezpečnost sítě

<-

Součástí kvalitní infrastruktury není jen samotná kabeláž, ale i její monitoring, analýza provozu po síti i nastavování bezpečnostních pravidel na síti. S našimi systémy budete moci hlídat fyzické zapojení kabeláže i aktivních prvků. Detekovat a analyzovat provoz na síti s cílem odstranit chyby, ale také nastavit bezpečnostní pravidla a spravovat koncová zařízení.

Stabilní a bezpečná síť je cílem snad všech síťařů. K jejímu vytvoření a udržování Vám pomohou naše produkty ze sekce Provozu sítí. Ať už se jedná o dohled nad fyzickou nebo logickou vrstvou, případně o nastavení bezpečnostních pravidel, firewallu, antivirového software nebo správu koncových zařízení z jednoho místa, naše produkty Vám dokáží pomoci!

Byť jsou produkty o různých výrobců, byly vybrány tak, aby tvořili ucelený soubor nástrojů, kterými bude moci správce sítě dohledovat všechny síťové vrstvy a zároveň i spravovat koncová zařízení uživatelů. Veškerá nastavení i dohled probíhají v reálném čase a centralizovaně. Reakční doba při odhalení chyby je tak minimální, přehled o chování na síti naopak maximální!

Lumension - Správa a bezpečnost sítě

Síť bez koncových zařízení by nám pravděpodobně k ničemu nebyla, ale čím víc koncových zařízení na síti máme, tím víc narůstá riziko chyby nebo narušení bezpečnosti. Zajistit bezpečnost všech koncových zařízení pro společnost jakékoliv velikosti může být problém, zejména, pokud hrozba narušení bezpečnosti informací může hrozit i od samotných uživatelů a jejich vlastních zařízení. Naše společnost je dodavatelem komplexního balíku pro zajištění bezpečnosti a správy sítě.

Quareo ICM - Monitoring fyzické vrstvy

I v době kdy je všechno bezdrátové, mají velký význam fyzické infrastruktury, které v podniku zajišťují rychlou výměnu velkého objemu dat a navíc jsou podstatně bezpečnější, než bezdrátová komunikace. Každý, kdo se navíc staral o podnikovou infrastrukturu jistě ví, že není lehký úkol zorganizovat a evidovat všechny porty, přípojky i zařízení. Navíc, když někde nastane chyba, její hledání může být poměrně náročné. Součástí našeho pilíře, infrastruktur, je i systém ICM, který monitoruje právě fyzickou vrstvu a je tak velmi ceněným pomocníkem při správě sítě.

WildPackets - Analýza provozu sítí

IT oddělení pracují na plný úvazek, aby řídily datová centra, zajistily chod aplikací a odpovídaly na dotazy a problémy uživatelů. Čím více je takových úkolů, tím spíš administrátoři i manažeři potřebují řešení, které jim dovolí monitorovat celou síť a efektivně řešit vzniklé problémy na síti. Nástroje od společnosti Wildpackets takové monitorování i řešení problémů umožňují, a nejen to!